Porady psychologiczne na serwisie internetowym

Posted by admin on 10 lipca 2015 | Subscribe
in zdrowie
as , , , , , , , , ,

Dziś możemy ogłosić, że medycyna gna coraz to bardziej do przodu. Jednakże zwróćmy chociażby szczególną uwagę na depresję. Jest to choroba na tle psychicznym oraz coraz więcej osób w nią wpada. Poza tym rozróżniamy kilka typów takiej depresji- warto chociażby zwrócić szczególną uwagę na chandrę nerwicową. Co możemy o niej oznajmić?

odchudzanie
Taki typ depresji powoduje przewlekłe obniżenie nastroju trwające przynajmniej kilka lat o przebiegu łagodniejszym od depresji endogennej. Takie osoby z reguły mają prawie bez ustanku obniżony nastrój, są smutne, niejednokrotnie mają poczucie beznadziejności. Również sama ich energia życiowa jest nadzwyczaj niska, tracą zamiłowania, specyficzny jest brak koncentracji, niemożność skupienia myśli.

uzależnienie od opalenizny
Ma ona określone przyczyny. Do jednych możemy zaliczyć nieprzystosowanie społeczne, będące być może następstwem głębokich urazów z przeszłości. Mogło być one spowodowane brakiem poczucia bezpieczeństwa w dzieciństwie, traumatycznych wydarzeń, jakie doprowadziły do straty celów, nieumiejętności zaspokajania oraz wyrażania swoich potrzeb. Poza tym na taką depresję wpływ mogą mieć czynniki biologiczne oraz genetyczne. Nie istotne, czy to taki typ depresji, czy inny – z pewnością istotne jest to, żeby z nią walczyć.

fałszywa przyjaciółka
Jest ona znacznym schorzeniem, w następstwie tego powinnyśmy starać się z niej wyleczyć- korzystać z wsparcia lekarzy, jak oraz godziwych, mało szkodliwych leków. Z pewnością nie wszystko trwa wiecznie- również oraz nasze życie. Powinniśmy być już do tego przyzwyczajeni. Tak samo dzieje się w wypadku depresji poporodowej- występuje ona u kobiet, które rodzą, zazwyczaj po porodzie oraz trwa jakiś sprecyzowany okres.